WEB TASARIM

WEB TASARIM

Web tasarım konusu günümüzde değerli bir yatırım aracı olmakla beraber , özel bir istek olmaktan çıkıp gerekli hale gelmiştir.Web tasarım için kullanılan gereçler çok fazla ve değişkenlikler göstermekte ve aklınızı karıştırabilir.Bu noktada tam da düşünmeniz gereken şey , ihtiyacınız olanı ne ile elde edebiliyor olduğunuzdur.
Birçok yazılım dili ( ASP, PHP , ASP.NET vs. ) olmakla beraber eski usül Html kodlaması yapanlarda mevcuttur. Unutmamanız gereken nokta sizin isteklerinizi karşılamasıdır. İsteklerinizi karşılamak için bir web sitesinin neleri olması gerektiğini ise şöyle sıralayabiliriz ; görsellik ,kullanıcı için kolay ulaşım ,sayfanın birçok yerinde menülere ulaşım ( navigasyon ) ,mantıklı - anlamlı içerik ,olması gerektiği ölçüde HAKKINDA yazısı ,iletişim bilgileri ,site içi arama yapılabilmesi ,site üzerinde kullanıcı kaydı/abonelik ,site haritası ,karmaşık bir tasarım/içerik olmaması ,farklı tarayıcılarda doğru görüntüleme ,sitenizdeki görsellerin optimize edilmesi ,sitenizin istatistiki bilgilerinin olması ,iç link - dış link optimizesinin yapılmış olması , yukarıdaki seçeneklere eklemelerde bulunulabilir ancak unutulmaması gereken şey SEKTÖREL UYGUNLUK ...
Siz restoran sahibi olarak kuru temizleme firmasının web sitesine benzer bir web sitesi yapamazsınız...
Sadece görseliğini beğenip şu sayfa gibi istiyorum demek en büyük HATA olacaktır.

Sektörel farklılıkları göz önünde bulundurarak tasarımcının sizin için sunacağı seçeneklerin üzerinde değerlendirmeler yapmalısınız.

Diğer Hizmetlerimiz